U NÁS NAJDETE VELKÝ VÝBĚR PŘÍRODNÍCH A BIO CERTIFIKOVANÝCH PARFÉMŮ.

BIO CERTIFIKÁTY

Se zvyšujícím se zájmem veřejnosti o zdraví a o ochranu přírody dochází i k růstu poptávky po produkterch šetrných k člověku i k okolnímu prostředí, produktů ekologicky odbouratelných. Řada výrobců se proto začala soustředit na výrobu těchto přípravkl a na trhu se začalo objevovat mnoho přírodních produktů, od kosmetiky po drogerii. S nástupem tohoto trendu se pak stalo slovo "přírodní" zaklínadlem, které ovšem ne vždy zaručuje skutečnou kvalitu. Zjednodušně řečeno slovo "přírodní" je možno napsat těměř na jakýkoliv výrobek s obsahem i nepatrného množství přírodní látky a může docházet k matení spotřebitele, který si kupuje něco, o čem se mylně domnívá, že je šetrnější než běžná tzv. konvenční kosmetika, ale ve skutečnosti se svým složením příliš neliší.

Proto pro lepší orientaci a záruku kvality řada zemí založila asociace a sdružení pro kontrolu kvality výrobků a uděluje mnohdy za velmi přísných podmínek speciální certifikáty. Splnění podmínek pro certifikáty je podmíněno zákazem používání syntetických a škodlivých látek či petrochemických derivátů a vyžadují se také určité výrobní postupy tj. ekologická výroba, šetrné zacházení s ingrediencemi atd. a další přísná kritéria. Důležitá je také transparentnost celého procesu výroby od původu ingrediencí a po finální výrobek.

Pro udělení certifikátu také musí být splněna podmínka obsahu složek pocházejících z bíologického zemědělství. Celkově je také kladen důraz na ochranu ekosystému a trvale udržitelný rozvoj a v neopslední řadě i netestování na zvířatech.

U výrobků s certifikátem si spotřebitel může být jistý kvalitou.