VYUŽIJTE NAŠÍ SPECIÁLNÍ NABÍDKY NA VLASOVOU KOSMETIKU.

FRANCOUZSKÝ JÍL

Jíl je jeden ze sedimentovaných materiálů, který se objevuje na mnoha místech naší planety. Působením vody se zvyšují jeho potencionální přírodní účinky a slunce na něj mám purifikační účinky. Výsledkem této úžasné alchimie je vynikající jíl s tzv. přírodní inteligenci, díky které má jíl schopnost vyhledat přesně místo na pokožce kde má působit a absorbovat nečistoty, odkrvovat, očišťovat nebo působit jako drenáž, eliminovat toxiny (principy absorbce a adsorpce). Pokožce dodává jíl  stopové prvky a základní minerály důležité pro její rovnováhu a zářivý vzhled.

Jak jíly rozlišujeme?

Existuje mnoho druhů jílu s různými molekulárními strukturami a chemickými složeními. Májí ovšem jeden společný bod – všechny jsou hydratované silikáty aluminia, ke kterým se přidávají minerální látky v malém množství: oxid hořečnatý, oxid hlinitý, oxid vápenatý, oxid železitý, oxid draselný, oxid siřičitý, oxid fosforečný, oxid zinečnatý…

Minerální soli jsou přítomné v různém množství podle kvality jílu. Působí v synergii, která dodává jílu pozoruhodné účinky a také jeho barvu.

Barvy jílu jsou různé od hnědé až po zelenou, bílou, okrovou nebo žlutou a dokonce i modrou u jílů pocházejících z mořského dna. Barva se odvíjí od složení oxidů kovů zvláště železa (okysličovaného nebo redukovaného), které působí jako pigmenty a hlínu zbarvují.

Jíly CATTIER :

Zelený jíl Montmorillonite je jedním z nejčistších. Je také znám pod názvem Terre des Sommi?res nebo Terre de Carpentras, nachází se hlavně v oblasti Languedocu, v Provence a v pohoří Massif Central.Tento jíl má purifikační účinky, které účinné vytahují z těla toxiny. Jíl je ideální pro detoxikaci, revitalizaci a remineralizaci, protože je bohatý na minerály křemene a hořčíku. Je vhodný pro normální až po mastnou pleť.

Zelený jíl Illite se nachází zejména v pohoří le Massif Central a v  Pařížské pánvi a je to nejběžnějsí typ jílu ve Francii. Je spolehlivý polyvalentní a má vysokou schopnost absorbce, což je velmi dobré pro použití na obklady. Je velmi bohatý na oxid draselný a i když je jeho schopnost  adsorpce je spíše nízká, ale působí do hloubky.

Jíl Kaolinite patří mezi ty nejjemnější pro pokožku. Ve Francii se nachází v oblasti Bretaně a blízko Limoges. Tento jíl má sice nizkou schopnost absorbce, ale je nejjemnější, protože obsahuje málo minerálů.  Může se vyskytovat v různých barvách : bílé, růžové nebo žluté. Je vhodný pro citlivou, suchou a jemnou pokožku nebo pro suché a devitalizované vlasy.