U NÁS NAJDETE VELKÝ VÝBĚR PŘÍRODNÍCH A BIO CERTIFIKOVANÝCH PARFÉMŮ.

DOMÁCÍ DEPILACE: KRÁLOVSKÝ DEPILAČNÍ VOSK

Domácí depilace: Královský depilační vosk

Téma, které je poněkud delikátní a nikdy není úplně jednoduché o něm otevřeně mluvit: chloupky. Pro mnoho z nás je to opravdové tabu. Ať už je chlupatost jakkoliv intenzivní, chloupky mohou nám znepříjemňovat život, protože není vždy jednoduché se jich zbavit. Zaprvé, jejich odstraňování může být bolestivé. Za druhé, nyní kdy jsou salony krásy zavřené není to zrovna lehké. Někteří z nás prostě jenom nechají chloupky růst, ale nejsme si jistí, že tato možnost potěší ostatní. A přiznejme si, naučit se depilovat voskem třísla nebo podpaží, když jste to nikdy neudělali, může trochu vzbuzovat obavy!

Ale žádnou paniku, Acorelle má řešení: Královský depilační vosk bez depilačních proužků je inovativní, ekologický a ekonomický. Usnadní Vám depilaci v každodenním životě a zároveň bude respektovat Vaši pokožku i naši planetu.

Na začátek máme pro Vás pár rad pro začátečníky, jak poprvé depilovat třísla a podpaží, to vše přímo u Vás doma.

1. Ujistěte se, že použijete produkty, které jsou přírodní, ekologické a zároveň také vhodné pro Vaši pokožku

Pro úspěšnou domácí depilaci začneme výběrem správných produktů, to začíná složením výrobku, 100% přírodního původu a balení, které je šetrné k životnímu prostředí. Abychom Vám usnadnili výběr, značka Acorelle vytvořila Královský depilační vosk, který je inovativní a šetrný k pokožce i životnímu prostředí. Bude Vaším perfektním pomocníkem pro první depilaci, pro první perfektní a šetrnou depilaci citlivých zón jako je podpaží, třísla a obličej.

Složení Královského depilačního vosku je na bázi přírodní borovicové pryskyřice a včelího vosku z trvale udržitelných včelařství, což umožňuje vosk optimální elasticitu, pro přesnější nanesení voskového proužku na pokožku a odstranění maximálního množství chloupků. Vosk také obsahuje aktivní složky se silnou přilnavostí, to umožňuje efektivní odstranění chloupků a zároveň snížení bolestivosti při strhávání. Navíc vosk obsahuje ricinový olej a extrakt lilie bělostné, které zklidňují pokožku podrážděnou depilací.

Tento slupovací vosk je 100% přírodního původu, šetrný k životnímu prostředí tím, že významně snižuje množství odpadu, protože se používá bez depilačních proužků. Kelímek a papírová krabička, ve kterých je produkt jsou recyklovatelné a špachtle je z bambusu, který pochází z udržitelných zdrojů certifikovaný FSC.

Úspěšná depilace začíná složením výrobu, který je ekologický a účinný. Nyní k praktické části!

2. Připravte Vaši pokožku na depilaci: naše tipy

Tajemství úspěšné a méně bolestivé depilace je epilovat zdravou pokožku. Termínem zdravá pokožka je myšleno pokožka s nejméně nedokonalostmi a pokožka čistá. Je to proto, abychom se co nejvíce vyhli podráždění, které může zesílit bolestivost při vytrhávání chloupků.

Jak zmírnit nedokonalosti pokožky není žádné tajemství, stačí týdenní exfoliace neboli peeling a denně pokožku hydratovat. Peeling provádějte 2 dny přes depilací voskem, aby se na povrch dostaly chloupky skryté pod kůží, které často vytvářejí pupínky. Peeling také odstraní z pokožky odumřelé buňky, která brání dobrému přilnutí vosku k pokožce. Nás ekologický tip: kávová sedlina nebo cukr v kombinaci s rostlinným olejem aplikujte na suchou pokožku krouživými pohyby.  

Absolutně důležité je, aby před depilací byla pokožka čistá. Pokožku můžete hydratovat  den před provedením depilace, ale ne bezprostředně před depilací, protože případná mastnota by mohla bránit správnému přilnutí vosku k pokožce a tak by depilace nebyla účinná! Takže se nebojte dát si před depilací sprchu nejlépe studenou vodou, která působí na pokožku jako anestetikum. Tak se sníží bolestivost a vyhnete se také podráždění pokožky teplou vodou.

Můžete také použít nedráždivý lotion na alkoholové bázi, obohacený o glycerin, aloe vera a ovocné kyseliny jako je například BIO certifikovaná Péče proti zarůstání chloupků, která před depilací jemně očistí pokožku a rovněž podpoří exfoliaci před depilací.

A poslední věc: délka chloupků. Chloupky pro depilaci by měly mít optimální délku (alespoň 2mm), neměly by být ani příliš krátké ani dlouhé. Příliš dlouhé chloupky znamenají větší bolest, protože vosk nepřilne na kořínku chloupků a přilne spíše na koncích. To může mít za následek, že se chloupky zlomí a způsobí to intenzivnější bolest aniž by došlo k účinnému odstranění chloupků. Takže je lépe před depilací chloupky zkrátit na ideální délku 5mm!

Vaše pokožka je takto připravena na depilaci třísel a podpaží!

3. Depilujte citlivé zóny snadno doma

Pro zdařilou depilaci podpaží a třísel pomocí Královského depilačního vosku je nejdůležitější správná teplota vosku. 2 minuty v mikrovlnné troubě nebo 15 minut ve vodní lázni. Vosk by měl mít texturu jako hustý med, aby byla jeho aplikace jednoduchá. Jakmile je vosk rozehřátý podle návodu, můžete jednoduše začít s aplikací pomocí špachtle. Napřed si ale ještě jednou ověřte texturu a teplotu vosku. Náš tip: Jestli vosk stéká kontinuálně a plynule ze špachtle, je to známkou, že je připraven k použití pro depilaci. Naopak jestli je vosk příliš tuhý tak je studený a jestli stéká přerušovaně tak je příliš teplý. Především je ale důležité, abyste vždy provedli test s voskem na předloktí. Vyhnete se tak riziku popálení.

Pro maximální přilnavost vosku na pokožku je třeba omezit vlhkost, proto je dobré použít absorbční pudr. Nemáte nic takového doma? Náš ekologický tip: Kukuřičný škrob z kuchyně perfektně práci udělá, místo, které chcete depilovat lehce poprašte.

Poznámka k depilaci třísel, jestli tyto partie depilujete poprvé, doporučujeme nanášet vosk v menší proužcích tím se omezí bolestivost a zabráníte, aby se vosk trhal. Ať už do podpaží nebo do oblasti třísel, nanášejte vosk zdola nahoru ve směru růstu chloupků a na dole na konci voskového proužku ponechejte malou kuličku. Proužek je připraven k odstranění když se vosk již nelepí na prsty (přibližně 5 sekund po aplikaci).

Poté pevným a rychlým tahem proužek vosku strhněte proti směru růstu chloupků rovnoběžně s povrchem pokožky a druhou rukou pokožku napněte.

Velmi důležité: naslouchejte a pozorujte svou pokožku, zarudnutí je normální, ale pokud je pokožka podrážděná, krvácí nebo je příliš bolestivá, vyhněte se nanášení proužků vosku několikrát na již čerstvě oholenou plochu, je lepší retušovat tedy odstranit zbylé chloupky pinzetou.

Nakonec neváhejte voskový proužek znovu použít k odstranění zbytků vosku na povrchu pokožky. Rostlinné oleje, jako je například arganový olej, který má regenerační, vyživující a cikatrizační účinky, Vám umožní jemně odstranit zbytky vosku a zároveň pokožku mírně oslabenou depilací zklidní. Použít se dá také gel Aloe Vera, který má rovněž regenerační a cikatrizační účinky a může pomoci zklidnit zarudnutí. Bezprostředně po depilaci se nedoporučuje teplá sprcha, protože teplá voda by mohla zesílit podráždění depilovaných míst proto je lépe sprchování studenější vodou.

A je to, pokožka je hladká a bez chloupků. A odstranění chloupků doma není až tak složité, co říkáte?

Produkty pro depilaci:

Královský depilační vosk

 

Kralovsky_depoilacni_ vosk BIO 100gr

Pečující tělový peeling

peeling-bio-150ml.jpg

Čistý arganový olej

Argandia_cisty_arganovy_olej_150ml