U NÁS NAJDETE VELKÝ VÝBĚR PŘÍRODNÍCH A BIO CERTIFIKOVANÝCH PARFÉMŮ.

Olej z opuncie

Řeč je o opunciovém oleji. Plody opuncie, známé také jako berberské fíky, jsou oblíbeným ovocem nejen na severu Afriky. Srovnání s diamantem je na místě nejen kvůli tvaru ovoce, který by jej mohl připomínat, ale hlavně kvůli náročnosti výroby. Na jeden litr oleje je totiž potřeba přibližně tuna ovoce! Ovoce je navíc potřeba zpracovat ručně. Co je na něm tak skvělého, aby všechny tyhle peripetie měly smysl?

V prvé řadě jde samozřejmě o složení oleje. Obsahuje totiž opravdu velké množství nenasycených mastných kyselin a antioxidantů. Obsah vitamínu E je dokonce vyšší než u arganového oleje. Díky tomu je to jeden z nejúčinnějších přípravků pro regeneraci pleti, protože velmi účinně urychluje její obnovu. Což je samozřejmě nejžádanější u produktů určených pro zralou pleť, nicméně tyto vlastnosti jsou přesně to, co potřebuje i pleť aknózní. Pro někoho, kdo trpí v dospělém věku akné, je pak opunciový olej naprostým pokladem.

Regenerace pleti, viditelné vyhlazení jemných vrásek, redukce kruhů pod očima, hojení akné… Jako by to nestačilo, opunciový olej je jeden z nejpříjemnějších olejů, které můžete na pleť použít. Lehký, hedvábný, rychle se vstřebávající. Pleť zanechá jemnou, vyhlazenou, ošetřenou a nemastnou. Je skvělý také jako oční péče. Díky vysokému obsahu účinných látek dodává extrémní účinnost i krémům a dalším produktům, ve kterých je použitý. A tak díky Argandii máte na výběr, jestli vyzkoušíte čistý olej, pečující krém, olejové sérum nebo třeba BB krém.

Vzacny_opunciovy_olej

Argandia - Opuncie4