U NÁS NAJDETE VELKÝ VÝBĚR PŘÍRODNÍCH A BIO CERTIFIKOVANÝCH PARFÉMŮ.

VŮNĚ PODLE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Každé znamení zvěrokruhu má svoji charakteristiku a většina z nás se takto dozví něco více o sobě. A jak je to s vůněmi? I ty mají svou charakteristiku a mohou tak podtrhnout osobnost daného znamení...
 
Beran
 
Oheň, oheň a ještě více ohně. A rychlost. Co není hned, jako by se nestalo. Proto po Beranovi často zbude právě jen závan parfému v místnosti. O to důležitější je ho dobře vybrat, protože Beran si rozhodně nepřeje, abyste na něj zapomněli. Bude vás zbožňovat, ale také čekat to stejné nazpátek. Proto potřebuje vůni, která srší energií a nikdo na ni nezapomene. Spojit čisté a dobré srdce, které každý Beran má, s nelítostným tempem, kterým letí životem. Jemnost s ostrým podtónem. Myslíte, že to nejde? Omyl, všechno jde. Když jste Beran. Acorelle Toaletní voda Kořeněné květy v sobě snoubí jemnost s výrazností a to je kombinace ideání pro Berany.
 
 
Býk

I v případě, že potkáte velmi moderního a dynamického Býka, nenechte se zmýlit a vsaďte na tradici a kvalitu. Na luxus prověřený časem. Býk ví, že stabilitu a jistotu, které má tak rád, mu zabezpečí právě důraz na prověřené hodnoty. Ví přesně, co chce, protože chce to nejlepší. A chce, aby taková byla i vůně, kterou nosí. Přes vnitřní sílu, kterou se toto znamení vyznačuje, nesmíme nikdy zapomenout, že mu vládne Venuše. Takže ta kvalita musí mít i estetický rozměr. A když spojíme krásu, tradici, kvalitu a stabilní hodnotu, dostaneme jediný výsledek - Růži.
 

 

Blíženci
 
Hned je tady a hned zase pryč. Zvládá tolik aktivit, až to vypadá, že musí nějak ovládat čas. To, co jste teprve zjistili, že existuje, on už dávno vyzkoušel. Blíženec. A stejná musí být jeho vůně. Proměnlivá, rychlá, svěží. Trochu stimulant, který ho podrží, trochu relax, který mu dovolí vydechnout. Zkuste Čaj. Má tolik podob, kolik má Blíženec osobností, podporuje myšlení, které má Blíženec tak rychlé a bystré. A pohled do čajových zahrad ho dovede alespoň na chvíli zastavit v jeho letu...než načerpá síly pro další.

Rak

Jestli nějaké znamení skutečně dovede ocenit pohodu domova, je to právě Rak. Teplo, péče, pohoda...a vůně z kuchyně. Ideálně ty sladké. Emocionálně křehkého Raka nic nepotěší tak jako dobře fungující a udržovaný domov. Blízcí lidé, kteří ho znají a mají rádi. Bezpečí a soudržnost. Tak, jak je tomu třeba o Vánocích, kdy se po roce všichni sejdou, nikdo nikam nepospíchá, čas přestane existovat, stres zmizí a zůstane pouze blízkost, sounáležitost, láska….a vůně Vanilky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lev
 
Nejskvělejší, nejlepší, nejzářivější. To je přibližná definice nejnižší úrovně, se kterou se Lev spokojí. Nesmí to být jen “nej”, ale musí to být i vidět. Velmi dobře a na všechny strany, nevšimnout si Lva znamená zranit jeho city na věky věků. A zraňovat šelmy se moc nevyplácí, víme… Tomuto aristokratovi nemůžete nabídnout nic, co by zavánělo plebejstvím nebo se těšilo většinové popularitě. Protože pokud to zbožňují masy, tak na tom asi nic exkluzivního nebude. Takže hledáte vůni, která má aristokratický původ, není pro každého a musí se umět nosit. Hledáte Neroli

Panna 

Panna je znamení, které umí klamat tělem. Na první pohled možná upjatá a uspořádaná, ovšem pod povrchem často vřou vášně, za které by se nestyděl ani Štír. Tento rozpor je často příčinou skryté či zjevné neurotičnosti, kterou může Panna trpět. A protože povrchní a samoúčelná estetika není nic pro Pannu, tak vůně musí mít i nějaký léčivý potenciál. Ideálně na ty neurózy, samozřejmě. Proto by plná zemitá vůně pačuli, která má navíc antidepresivní účinek, mohla být to pravé. A když si vzpomenete, že pačuli bylo jednou z nejoblíbenějších vůní v éře hippies, už nebudete o své volbě pochybovat. 

Váhy

Někdo tvrdí, že jsou Váhy povrchní. Že jdou jen po pozlátku a nic než plytké estetično a zábava je nezajímá. Jenže ona každá mince má dvě strany a zvlášť, když se to týká Vah. I Platón oddělil krásu od dobra až v pozdním věku. Protože ruku na srdce - krása východu Slunce, krása vepsaná ve tváři moudrého člověka, krása spontánní dětské hry, křehká krása mořské pěny na vzdouvající se vlně oceánu - copak to není dobro? A Váhy tuhle krásu dokážou najít všude, i v těch nejtemnějších zákoutích našeho života. A není moc květin, které jsou zároveň esencí krásy a přitom rostou prakticky všude. Ale orchideje ano.

Štír
 
Pokud platí, že s čerty nejsou žerty, tak na Štíry to platí dvakrát. Peklo jim často připadá jako poměrně přátelské místo, kam si není problém zajít poklábosit. Štír se totiž nebojí. Vůně pro něj musí být ryzí, opravdová a silná. Opojná a vášnivá. Taková, že ji užijete i v tom pekle, ale pochválí ji i svatý Petr. A pro takovou musíte kousek dál, do exotiky Orientu, tam, kde se syrová a krutá realita často odehrává na pozadí velkolepých barevných scenérií, které berou dech. A kde se vzduchem vznáší opojná vůně jasmínu. Toho pravého a ryzího.

Střelec
 
Veselá a hravá povaha Střelce je pro květinové vůně jako stvořená. Ale s nějakou obyčejnou kytkou daleko nedojdete, což je v případě Střelce problém, protože ten naopak rád dojde velmi, velmi daleko. Není to žádný troškař a ničeho se nebojí, takže se klidně vydejte hodně daleko do exotiky a přineste něco neobvyklého. Ale pozor - veselého, hlavně veselého, žádné těžké duchovno, meditační hloubky nebo sofistikované vůně/nevůně. Už proto, že když nebude spokojený, tak vám to upřímností sobě vlastní sdělí, protože předstírání není nic pro něj. Zato tahitská gardénie neboli tiaré by mohla být trefou do černého. Vůně dálek, květinové věnce kolem krku krásných tanečnic, teplé dny a noci strávené pod palmami na pláži...tímto rozhodně potěšíte.

Kozoroh


Přestože na sebe klidně může vzít podobu křehoučké víly, bude Kozoroh svojí podstatou vždy spjatý se zemí. Bude mít v sobě tichou sílu a vytrvalost, díky které je schopen dojít po malých krůčcích tam, kam jiní často jen obdivně vzklížejí. Vůně pro Kozoroha asi nebude vyzývavá či příliš nápadná. Ale měla by v sobě nést otisk té klidné a neokázalé pozitivní energie, která pramení ze země a dokáže dojít až k nebesům. Která roste, překoná cokoliv a dokáže stvořit něco, co přetrvá věky. Tak jako ty nejvnešenější stromy. Jako cedr

 

Vodnář

Přestože se o Vodnářích povídá, jací dovedou být excentričtí a podivní, je jedna vlastnost, kterou jim nikdo nemůže upřít - jsou to naprosto skvělí přátelé. Překonejte bariéru, kterou se občas chrání před světema, a získáte toho nejobětavějšího a nejloajálnějšího parťáka na celý život. Pokud ho ovšem nějak nezraníte. A to nedělejte, protože Vodnář dokáže vnést do života tu až nesnesitelnou lehkost bytí, která je tak opojná a dechberoucí, ale zároveň prostá a důvěrná jako procházka rozkvetlým sadem plným rozkvetlých třešní

 

Ryby
 
Ryby

Ryby a voda budou vždycky patřit k sobě, ať už skutečně nebo symbolicky. I kdybyste náhodou potkali Rybu, která vodu ráda nemá, stejně se bude umět ponořit tak hluboko, kam naše oči a možná ani realita nesahají. Proto vsadit na vodní vůni nemůže být špatná volba. A pokud k té vodě přidáme mnohovrstevnatý symbol lotusu, který spojuje svět temných hlubin se zářivou hladinou našeho vědomí, máme vše proto, aby se nám ji podařilo na chvíli zachytit. Než nám zase vyklouzne a zmizí v hlubině….