U NÁS NAJDETE VELKÝ VÝBĚR PŘÍRODNÍCH A BIO CERTIFIKOVANÝCH PARFÉMŮ.

PRAKTICKÁ AROMATERAPIE - ZÁKLADNÍ INFORMACE - 1.díl

Aromaterapie neboli léčení vůněmi používá éterické oleje, které mohou pro nás být prospěšné v mnoha ohledech. Čisté přírodní vůně éterických resp. esenciálních olejů mohou mít blahodárné účinky na náš organismus, navozují pocit duševní pohody, působí proti stresu a pomáhají obnovit rovnováhu těla i duše. Podle typu oleje mohou napomáhat zvýšení koncentrace, uvolnění napětí nebo nabuzení energií.

 

Éterické oleje FINESSENCE jsou 100% čisté a ve většině v BIO kvalitě.

Masáže
Masírujeme postižené místo nebo části těla směsí éterického oleje v rostlinném oleji Finessence (mandlový, lískový ořech, macadamia atd.)
Ředění pro masáže:
0,5% - u dětí od 3 do 6 let, odpovídá 7 kapkám v 50 ml nosného oleje
1,5% - u dětí od 6 do 12 let, odpovídá 22 kapkám v 50 ml nosného oleje
2,5 – 3% - od 12 let, odpovídá 37 kapkám v 50 ml nosného oleje

Difúze (rozptýlení do vzduchu)
Difúze pomocí elektrického difuzéru je účinnější než pomocí aromalampy. Nedochází zde k zahřívání éterického oleje. Olej je rozptylován do vzduchu v podobě mikrokapek, které v něm zůstávají delší dobu. Do těla se éterický olej dostává dýcháním a pokožkou a může tak velmi účinně působit. Éterický olej se dostává do krevního oběhu, tedy projde celým tělem a sám si najde, kde má léčivě působit. Do difuzéru kapeme pouze čistý éterický olej, který se neředí vodou. Do difuzéru kapeme cca 10 kapek éterického olej či směsi olejů.
Difúze se nedoporučují provádět v přítomnosti dětí do 3 let.