U NÁS NAJDETE VELKÝ VÝBĚR PŘÍRODNÍCH A BIO CERTIFIKOVANÝCH PARFÉMŮ.

Tradiční přírodní svíčky

Proč přírodní svíčku? Jaký je rozdíl mezi sojovým a parafínovým voskem? Tyto a další otázky zodpovíme v následujícím článku.

Přírodní svíčky značky PLANTES & PARFUMS de PROVENCE vyráběné tradičním francouzským řemeslným způsobem jsou unikátní svým charakterem, navozují příjemnou atmosféru vřelého prostředí a tepla domova.

Všechny svíčky se vyrábějí v dílnách v městečku Sablet v Provence, kde značka Plantes & Parfums sídlí. Svíčky jsou vyráběny ručně jedna po druhé podle tradičních metod mistrů voskařů. Všechny vonné svíčky jsou ze 100% rostlinné a tedy v unikátní kvalitě. Rostlinné vosky, ze který jsou vonné svíčky vyráběny jsou přinášejí mnoho výhod z hlediska kvality.

Svicka_Verbena_amb_0170-1200x800

——————————–  Vosk ———————————–

V první řadě vonné svíčky vyráběné ze 100% rostlinných vosků mají optimální hoření a difúzi vonných látek. Rostlinné vosky mají výhodu, že při hoření svíčky nevzniká černý kouř narozdíl od parafínových vosků. A tak si můžete užít svíček bez potenciálních zdravotních rizik.

Připomeňme si, že parafín vzniká jako vedlejší produkt petrochemie. Parafínový vosk při hoření začerní sklo svíčky, zakouří prostor a může být zdrojem znečištění vzduchu v prostoru.

Vonné svíčky vyráběné ze 100% rostlinných vosků, u kterých při hoření nevznikají toxické látky jsou 100% biologicky rozložitelné a tedy ekologické.  Hoření je optimální  bez kouře a bez nežádoucího zápachu naopak vonné látky pak pronikají do prostoru jemným způsobem a delikátně ho provoní.

Další výhodou vonných svíček vyráběných ze 100% rostlinného vosku je, že jejich doba hoření je podstatně delší než u vonných svíček vyráběných na bázi parafínového vosku.

PLANTES & PARFUMS de Provence disponuje dlouholetým know-how v oblasti tradiční výroby přírodních svíček.

Vosky používané pro výrobu jsou unikátní směsí rostlinných vosků bez GMO a jsou míchány s parfémy Plantes & Parfums.

Přírodní sojový vosk patří do skupiny nových ekologických vosků málo rafinovaných, které jsou na bázi rostlinných složek, přírodních složek a především složek obnovitelných. Neobsahuje GMO, pesticidy, herbicidy, je zcela biologicky rozložitelný a nevznikají při jeho hoření toxické látky.

Sojový vosk má jednu mimořádnou vlastnost a to nízkou teplotu tání a tím je tedy doba hoření delší a zajišťuje skvělou difúzi parfému a/nebo éterických olejů.

Vosk lze snadno očistit mýdlem a teplou vodou. Rostlinné vosky vonných svíček Plantes & Parfums mají nízký bod tání proto nenechávejte svíčky na sluníčku, mohly by se “zpotit”. Pokud se to stane, odstraňte svíčky ze zdroje tepla a svíčky se opět vrátí do normálního stavu.

Stejně tak pokud jsou svíčky ve studených podmínkách, může vosk zmrznout, rozpínat se a vytvářet vzduchové kapsy ve svíčce. A opět pokud je svíčka umístěna do prostoru s pokojovou teplotou znovu získá své původní kvality.

Všechny  vonné svíčky jsou rizikem vzniku požáru a proto je nutné je používat obezřetně a respektovat bezpečnostní pravidla:

Nikdy nenechávejte hořící vonnou svíčku bez dohledu.

Nikdy nenechávejte hořící svíčku v průvanu nebo v blízkosti hořlavých předmětů.

Nenechávejte hořící svíčku v přítomnosti dětí nebo se ujistěte, že dobře chápou, že svíčka není hračka ani něco, co se dá jíst.

Svicky_vyroba_amb_8241-1200x800

 ——————————–  Knot  ———————————–

Výběr knotu je pro tvorbu svíček velmi důležitý, protože pokud je knot příliš silný, je plamen velký a začne se tvořit kouř. Naopak  pokud knot slabý bude svíčka špatně hořet, plamen bude malý a nebude dostatečně silný, aby rozehřál vosk do tekuté podoby a mohlo dojít k difúzi vůně.

PLANTES & PARFUMS de Provence používá pro své svíčky knoty z balvny potažené rostlinným voskem respektive směsí na bázi sojového vosku. Uprostřed knotu je vlákno ze tkané bavlny. To dává knotu určitou pružnost uprostřed a zároveň tuhost před zapálením a hořením.