U NÁS NAJDETE VELKÝ VÝBĚR PŘÍRODNÍCH A BIO CERTIFIKOVANÝCH PARFÉMŮ.

ARGANDIA

Biokosmetika na bázi vzácných olejů arganu a opuncie

Historie společnosti Argandia se začala psát v roce 1992, kdy její zakladatelka Jacqueline ALNO, která tehdy pracovala ve fytoterapeutické laboratoři a již se zajímala o rostlinné oleje navštívila Maroko. Zajímala se o místní arganový olej, jehož účinky na krásu se předávají z matek na dcera již po celé generace. Jacqueline objevila neuvěřitelné účinky arganu, který byl po staletí v Maroku používán jak k potravinovým tak ke kosmetickým účelům. Marocké ženy vědí jak získávat, zpracovávat a používat arganový olej z plodů arganových stromů. Toto místo bylo UNESCO vyhlášeno jako biosférická rezervace. Arganové stromy jsou unikátní a rostou v jižním Maroku v regionu Anti-Atlas. V současnosti se arganový olej vyrábí pouze na farmách, takže je obtížně prodejný.

 

V roce 2002 se Jacqueline ALNO žijící v Bretani rozhodla stát nezávislou a vzpomněla si na tento zajímavý arganový olej. Po první výzkumné práci a plná nadšení navázala první kontakt s družstvem žen v Maroku, jednalo se o družstvo Amal (což znamená v arabštině "Naděje"): první partnerství by navázáno se společným cílem: valorizací práce žen na venkově. Dnes je tento způsob spolupráce znám jako tzv. fairtrade neboli férový či spravedlivý obchod.

 

Krásná, humánní a přírodní to jsou myšlenky, na kterých vzniká tehdy Argandia a tak i zcela přirozeně název společnosti, kde dochází ke spojení slov "Argan" a "Dia", které znamená v arabštině "přátelský". V názvu ARGANDIA je tedy řečeno vše o filozofii a hodnotách, které jsou dnes víc než kdy předtím každodenně bráněny společností Argandia: humánnost, respektování všech, spravedlnost a ochrana arganeraies (arganových hájů) a přírody obecně.

 

Argandia_banner_2020_2

 

 

Nejprodávanější

478
6801478680
Značky

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem